Menu
No title

                               

Clinica

Programul Festivalului de Teatru IDEO IDEIS 2017

 

LUNI, 07 AUGUST

19:00-20:30      Festivitate de deschidere (Casa de Cultură)

 

MARȚI, 08 AUGUST

19:00-20:30      “Mal/praxis”, Teatrul Național Radu Stanca, Sibiu(Casa de Cultură)**

 

20:00-21:00      Masterclass Claudiu Bleonț (Sala de ședințe a Primăriei)

 

21:00-22:30      “20 noiembrie” , Teatrul Național Radu Stanca, Sibiu(Conciato)


MIERCURI, 09 august

 

20:00-21:00      Masterclass Tudor Chirilă (Sala de ședințe a Primăriei)

 

20:30-22:00      “O mie de motive”, Point (Casa de Cultură)

21:00-22:30      “Cont(r)acte, Teatrul ACT, București(Conciato)


JOI, 10 AUGUST

20:00-22:30     Cinemateca târzie: Ana, mon amour, r. Călin Peter Netzer (Cinema Casa de Cultură)

                                            

20:30-22:00 “Don Juan”, Teatrul de Comedie, București (Casa de Cultură)

 

21:00-22:30     “Mălăieș în călcăieș”, FRILENSĂR&Teatru LUNI de la Green Hours, București (Conciato)

 

VINERI, 11 AUGUST

11:00-12:00Amprente, Brașov  - „Avioane de hârtie”, spectacol de teatru tânăr(Casa de Cultură)

12:00-13:003,14, Buzău - „Pisica Verde”, spectacol de teatru tânăr (Casa de Cultură)

15:00-16:00Nant, București - „Avioane de hârtie”, spectacol de teatru tânăr (Casa de Cultură) 

17:

17:00 – 18:00     Sesiune de întrebări și răspunsuri cu mentorii  - Andi Vasluianu, Cătălin Ștefănescu, Marius Manole (Sala de ședințe a Primăriei)

17:00-

17:00 - 19:00       Marionete + Animații cu public (Centrul pietonal)

 

20:00-23:30       Cinemateca târzie: Sieranevada, r. Cristi Puiu (Cinema Casa de Cultură)

 

20:30-22:00     “Un stejar”, Teatrul Tineretului, Piatra Neamț (Casa de Cultură)

 

21:00-22:30      “First date”, spectacol independent, București (Conciato)       

 

21:30                         Trei & Uord - spectacole de stradă by Școala de Circ (Centrul pietonal)        

SÂMBĂTĂ, 12 AUGUST

10:00 - 12:00       Picioroange + Animații cu public (Centrul pietonal)

 

11:00-12:00       Alter Ego , Alexandria - “Gaițele”- spectacol de teatru tânăr (Casa de Cultură)
12:00-13:00
      Drama Club, Botoșani- „Carajale”, spectacol de teatru tânăr(Casa de Cultură)

15:00-16:00     Playhood, București - “Povestiri din curtea școlii” - spectacol de teatru tânăr(Casa de Cultură)

17:00-18

                                17:00 – 18:00    Sesiune de întrebări și răspunsuri cu mentorii - Medeea Marinescu, Dorina Chiriac, Vlad Zamfirescu (Sala de ședințe a Primăriei)

 

17:00 - 19:00  Picioroange + Animații cu public (Centrul pietonal)

17:00-19:

19:00 - 20:00     Seara povestitorilor - Funky Citizens (Cosmin Pojoranu, Elena Calistru&Ovidiu Vanghele) (Sala de ședințe a Primăriei)

 

20:30-21:15       Seara povestitorilor - Cosmin Bumbuț&Elena Stancu (Sala de ședințe a Primăriei)

21:15-22:00       Seara povestitorilor - Roman Tolici (Sala de ședințe a Primăriei)

22:00-22:45       Seara povestitorilor- Bogdan Stelea (Sala de ședințe a Primăriei)

20:30-22:00      “Familia fara zahar”, Teatrul Mic, Asociația Replika, București (Casa de Cultură)

21:00-22:30       “Jurnalul lui Adam si al Evei”, Godot Café Teatru, București (Conciato)

 

22:00                 Respiro - spectacol de stradă by Școala de Circ (Centrul pietonal)

 

DUMINICĂ, 13 AUGUST

 

10:00 - 12:00         Marionete + Animații cu public (Centrul pietonal)

 

11:00-12:00         Atelierul de Teatru, Botoșani -  „Chatroom”, spectacol de teatru tânăr (Casa de Cultură)

12:00-13:00         Artwist, Baia Mare - „Aproape”, spectacol de teatru tânăr (Casa de Cultură)                                      

15:00-16:00          Brainstorming, București - „Vreme să iubești, vreme să mori”, spectacol de teatru tânăr(Casa de Cultură)

15:00 - 17:00          Marionete + Animații cu public (Centrul pietonal)

 

16:00 - 18:00        Expoziție Art&play și sesiune de feedback cu părinții (Casa de Cultură, Clubul Pensionarilor)

 

17:00-18:00           Sesiune de întrebări și răspunsuri cu mentorii - Pavel Bartoș, Ofelia Popii, Șerban Pavlu (Sala de ședinte a Primăriei)

 

20:30-22:00           Festivitate închidere(Casa de Cultură)

22:00-00:00           Concert Fanfara Transilvania (scena Ideo Ideis din fața Casei de Cultură)

 

Ultima actualizare Miercuri, 26 Iulie 2017 14:40

Lasa un comentariu

Toate campurile marcate cu (*) sunt obligatorii.Codul HTML nu este permis.

sus